Dzień Kobiet to święto, którego historia jest dość zawiła, a data rozpoczęcia jego obchodzenia jeszcze bardziej ;) To, co wiemy prawie na pewno, święto było wynikiem buntu kobiet. A pierwsze jego obchody datuje się na 28 lutego 1909 roku.
W Polsce Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. I choć każdego roku zmienia się numerologiczny zapis tego kobiecego święta, to matryca pozostaje taka sama. W matrycy znajduje się pewna trójka liczb (3-5-8), wskazująca na pewną formę ucisku, mającego na celu wyzwolić u jego posiadaczy siłę woli, która z kolei ma wzmocnić ich pewność siebie. Poprzez naruszanie naszych granic, poprzez poczucie bycia uciskanymi (Wyzwanie1 = 5), mamy możliwość odnalezienia w sobie siły, by przeciwstawić się temu naciskowi. Z drugiej strony zestaw 5-11/2 może mówić o tym, że skostniałe struktury przestały już dawno pełnić rolę wspierającą i dlatego potrzebujemy je zmienić. Słowa z filmu "Zaplątani": "zobaczcie człowieka w człowieku!" mogą być tu doskonałym przykładem komunikatu 11 w kierunku piątkowych sztywnych struktur. 11 symbolizuje pełnię człowieczeństwa, gdzie nasz kodeks moralny na pierwszym miejscu stawia dobro istoty żywej, 5 natomiast to bardziej kodeks prawny.
Można by zatem wysnuć wniosek, że ta matryca przedstawia drogę:
od udawania, że coś nie istnieje lub że jest mi cudownie (3) do zmierzenia się z trudną rzeczywistością (8 )
od postępowania zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami (5) do kierowania się w życiu zasadami wynikającymi z potrzeby naszego wnętrza (11).
Tak czy siak, niezależnie od liczb i ich symboliki, niech życie przynosi nam to, czego pragną nasze serca. A jeśli tego nie zrobi, to doceniajmy to, co od życia otrzymujemy i nawet jeśli wiatr w oczy albo kwiaty zamiast upragnionego gówna, to pozostawmy sobie choć trochę trójkowej różowości w naszych okularach i miejmy dużo przyjemności z tego, co mamy.
Super post 💎❤️